top of page
Keren-Ram-Banner.png

 לקוחות ממליצים

"מצאתי את הקול שלי חזרה ואני נהנית מהקול שלי"
מיטל סלע / די ג'יי ומפיקה מוזיקלית

למדתי אצל קרן רם פיתוח קול, ומעבר ללמידה הסטנדרטית קיבלתי מתנה – את הקול שלי בחזרה. כל החיים דיברתי במנעד נמוך מאד בגלל בעיות של חוסר ביטחון, ולכן מורות לפיתוח קול לא זיהו את המנעד הטבעי ושלחו אותי למעמקי האלט, מה שהחמיר את הבעיה. במהלך השנים בשל שימוש לא נכון בקול שלי ועישון סיגריות מאסיבי, גרמתי לעצמי לצרידות קבועה שהנחתי שאף היא חלק מהקול שלי. בשיעור אחד ובחינה אחת קרן שינתה לי את כל מה שחשבתי. בזכותה הלכתי לבדיקות מעמיקות וגיליתי שיש לי יבלות במיתרי הקול, שנגרמו משימוש לא נכון בקול – הן שירה והן בדיבור. יחד עם קרן גיליתי את המנעד הנכון, את הדרך לשימוש בקול שלי בעזרת טכניקות שלא הכרתי אצל מורות אחרות, ואף לא אצל ספיצ'תרפיסטים (תרפיה בקול, קלינאות תקשורת)

לאחר תקופה, גיליתי שאני בעצם מצו סופרן, שהקול הטבעי שלי גבוה באוקטבה מהקול שסיגלתי לעצמי, ושאני יכולה להגיע לאיזה תו שאני רוצה בשימוש נכון בגוף שלי ככלי עבודה. מלבד המתנה של שירה וקול נכון, אני לא סובלת יותר מצרידות, לא מכאבי גרון, ולא מתקופות של אובדן קול כמו שהייתי חווה לא פעם. לפעמים אני לא מכירה את הקול שלי, וקשה לי לשכנע אנשים שפעם היה לי קול נמוך מים המלח. והכל בזכות קרן, שמלבד מורה הפכה גם לחברה שנתנה לי לא רק את הקול בחזרה, אלא את הביטחון וההנאה משימוש ביכולתי האמיתית.

אני ממליצה עליה לכל מי שקצת לא מאמין בעצמו, מי שאמרו לו שהוא לא יכול, או מי שקבעו לו מי הוא – קרן תשנה את כל מה שאתה יודע, או חושב שאתה מסוגל.

"למדתי ליצור ממקום נקי"
מאיה שמגר / מוזיקאית

קרן רם לימדה אותי את כל מה אני יודעת על מוזיקה. השנתיים בתור תלמידה של קרן היו זכות ולימדו אותי כל כך הרבה. עיבוד שירים, יצירה, רגש ודחיפת הגבול שלי, והרחבת האופקים בכל שיעור מחדש! קרן לימדה אותי ליצור מוזיקה ולגשת לכל יצירה ממקום נקי, למדתי להשתלב בהרכב וסטודיו, וגם לעמוד מול קהל ממש לבד, רק אני והגיטרה.

היכולות שלי השתפרו משמעותית, הביטחון העצמי והתשוקה ליצירה מוזיקלית. קרן רם היא מנטורית ומורה לחיים שעד היום מלווה אותי. אישה שהיא מעיין שופע של כישרון, ידע ואהבה אמיתית למקצוע. זכיתי ללמוד, לספוג ולהתפתח בליווי של קרן, והרווח כולו שלי.

"התוצאות מדברות בעד עצמן"
גיל דואק / אמן יוצר, מורה וזמר

אחרי מספר שנים שעבדתי לצידה של קרן, וראיתי את התוצאות אליהן היא מצליחה להביא את התלמידים שלה, החלטתי שאני חייב גם ללמוד אצלה. ממליץ לכל מי ששר או שכבר למד פיתוח קול בעבר, להתנסות.

"חוויתי צמיחה אישית לצד הצמיחה המקצועית"
רוני ויינשטוק / זמרת

אצל קרן המקסימה התחלתי את הדרך הראשונה בללמוד ולהבין מה זה פיתוח קול בכלל, על נשימות, הפקה קולית והגשה. הייתי סופר ביישנית וסגורה ואצל קרן תמיד היה וייב סופר כייפי שעזר לי להיפתח, ללמוד ולהתקדם.

"חירשת אך בזכות קרן לא מוגבלת"
רותם כימגר / שחקנית

קרן כשמה הינה קרן של אור. בתור כבדת שמיעה/חירשת/מושתלת  לא הרבה מורים הסכימו ללמד אותי את עולם המוזיקה, אך קרן פתחה בפני את עולם המוזיקה, החברות, וגרמה לביטחוני האישי לעלות מעבר לכל דימיון.... אין מישהי שאוכל להמליץ עליה יותר מאשר קרן. האנושיות, הרצון לעבור דרך עם התלמיד ולמצוא טכניקות מיוחדות עבורו/עבורה... אני מתגעגעת לשיעורים המופלאים איתה. היא מדהימה, יעידו על כך כל תלמידיה. אני לא יודעת מה עם השאר, אבל לפחות לי היא שינתה את החיים.

"התחלתי לקבל יותר תפקידים"
נעמה שחף / שחקנית וזמרת

קרן היקרה. בפעם הראשונה שנפגשנו עוד גרתי במעונות בתל אביב. הייתי סטודנטית למשחק בסטודיו חולון, ובזכותך הצלחתי לשיר את 'אל תבכי ארגנטינה' כשיר סיום לימודים בצורה ממש טובה. לימדת אותי לנשום מהבטן ולשיר משם ולא מהגרון. היית קשוחה כשצריך אבל גם רכה וחברית. עד היום יש לי דיסק של תרגילים שעשינו לייב. אם הייתי צריכה לעשות את זה שוב אין סיכוי שהייתי בוחרת במורה אחרת. את אדירה ונשמה טובה, ואני חולה עלייך ומתגעגעת.

bottom of page